מצבות נחלה

חידוש מצבות

מצבות נחלה מספקת שירות חידוש מצבות ישנות ומספקת תוצר איכותי שנעשה במקצועיות, הקפדה ורגישות רבה הן בחומרים והן באיכות העבודה.

לפרטים וחידוש מצבה התקשרו לטלפון 050-8551667 או השאירו פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
Aaron Burden | unsplash

חידוש מצבות לפני ואחרי

השירותים שלנו

גינון חלקת הקבר

עקירת צמחים ועצים המזיקים למצבה וטיפוח גינת המצבה

שיפוץ מצבה כללי

מילוי סדקים, השלמת אבן למצבה או החלפת אבן מצבה

חידוש והברקת מצבה

ליטוש ופוליש להברקת המצבה ומראה חדש

ניקוי יסודי

הסרת עובש, צמחיה, כתמים ולכלוך הקשה להסרה

שירותי מנוף

הרמת משטח המצבה על מנת לבצע במקום חריטות, תיקונים או קבורה נוספת

חידוש אותיות מצבה

מילוי אותיות עופרת, אותיות ברונזה, חריטת אותיות בהתזת חול, השלמת אותיות חסרות

חידוש מצבות ישנות

שירות חידוש מצבות המוצע ללקוחות כולל תיקון ראשוני של חלקת הקבר לאחר הזנחה של שנים, חיזוק הקרקע, וכן טיפול קבוע אחת לתקופה קבועה, בדרך כלל אחת לחודש. חברות שיקום מצבות רבות מציעות ללקוחותיהן מעקב שוטף אחר פעולות התחזוקה בחלקת הקבר. חלקם של הלקוחות חיים בחו"ל, ויוכלו להתעדכן בנעשה ע"י תמונות שיישלחו אליהם בדואר אלקטרוני או יעלו אל אתר הבית שלהם.

מראהו של קבר מט ליפול הוא מראה שובר לב, ובתי הקברות לא מעניקים טיפול הולם ברוב המקרים. כדי להימנע ממצב זה, מומלץ לבצע טיפוח מצבות על בסיס קבוע, אולם אם אינכם גרים קרוב לבית הקברות, או שאין ברשותכם די זמן או ידע על מנת לבצע את העבודה אנחנו יכולים לעשות זאת עבורכם.

להזמנת שירות שיפוץ מצבות לחצו כאן.

כיצד לנקות מצבה? 5 עקרונות חשובים

אחת השאלות הנפוצות ביותר בענף המצבות היא מה השיטה היעילה ביותר בניקוי מצבות? למרות שניקוי מצבה עשוי להיראות פשוט למדי, זה לא תמיד כך. בכל פעם שמנקים את אבן המצבה, מסירים חלק משטח האבן בתהליך. ניקוי מצבה לעיתים קרובות מדי עלול להזיק לאבן המצבה. אם אבן המצבה נראה ישן, זה סימן ברור למדי שהגיע הזמן לניקוי שלה, אך חשוב מאוד לחשוב איך לקדם את אורך חיי המצבה, לעזור לשמר אותו בשיטת הניקוי הנכונה.

1. האם בכלל ניתן לנקות את המצבה הזו?

אם יש באבן המצבה סימני סדקים, התקלפות או סימני פגיעה באבן, אין לנקותה על ידי מברשת או מגרדת. ההיזק גדול יותר מהתועלת. אך אפשר לבצע ניקוי עדין להסרת צמחיה.

 

2. למה חשוב לדעת איזו סוג אבן מצבה יש לך?

סוג האבן יכול לעזור לקבוע באיזו טכניקה יש להשתמש בכדי לנקות את אבן המצבה. המצבות הנפוצות ביותר הן אבן חול, שיש, אבן גיר וגרניט, ויש אבנים שלא כל חומר ניקוי יתאים עבורם.

 

3. מצבה היא קשיחה ביותר אך זקוקה לעדינות רבה

ללא קשר לסוג האבן שאותה מנקים, הכלל הראשון הוא תמיד להיות עדין ככל האפשר בכדי להשיג את הניקוי הרצוי בבטחה מבלי לפגוע באבן. יתכן שלא יהיה ניתן לנקות את האבן במהירות שציפיתם, אך השקעת הזמן מתשלמת. גידול צמחי הגדל על המצבה כמו חזזיות ועובש עשויים להיות דבוקים לאבן במשך עשרות שנים והסרתם לא תמיד נעשית בקלות.

 

4. ניקוי מצבה על ידי מברשת ומים

יש להצטייד במים נקיים, מברשת רכה ומגרדי פלסטיק, ולערות כמות מים נדיבה עד לכיסוי מלא של המצבה.

ישנם סוגים רבים של מברשות שעובדות היטב לניקוי מצבות בבתי העלמין. עדיף שתמיד יהיה בידך מגוון רחב של מברשות במספר גדלים עם קשיחות שונות של שיערות. בתהליך הניקוי התחילו תמיד בעזרת המברשת הכי רכה כדי לראות אם היא תספיק לביצוע העבודה. התקדמו למברשת קשה יותר רק במידת הצורך. שימו לב שאין להשתמש במברשות מתכתיות מכל סוג שהוא, מכיוון שהם עלולים לגרד או להכתים את אבן המצבה. יש להיעזר במגרדת פלסטיק להסרת עובש וצמחיה מעל המצבה. הם זמינים בחנויות לחומרי בניין במחירים סבירים מאוד. במדריך המלא ל"ניקוי מצבה" כתבנו את כל הפרטים לבחירת מברשת נכונה ובחירת מגרדת מתאימה.

 

5. שיטת השפשוף

יש לשפשף תמיד בתנועה ארוכה אקראית, כדי למנוע פגיעות או שחיקה למשטח של אבן המצבה. לאחר השפשוף חשוב להקפיד לשטוף לחלוטין את האבן לפני שהיא מתייבשת, משום שרצועות כתמים עלולות להיווצר מהתייבשות המים שאיתם נעשה ניקוי המצבה.

 

לא תמיד הלכלוך יורד ולעיתים נדרשת עבודה מקצועית עם חומרים וכלים מתאימים. מצבות נחלה מספקת שירות חידוש ניקוי מצבות יסודי ומסירה אך לכלוכים קשים, ממלאה סדקים ומחדשת את אבן המצבה. להזמנת השירות ניתן להתקשר לטל' 050-8551667 או להשאיר לנו הודעה ונשמח לעמוד לרשותכם.

לפרטים וקבלת הצעת מחיר

נשמח לעמוד לשירותכם לכל שאלה. הייעוץ איתנו הינו ללא התחייבות.

דילוג לתוכן